Sezóna květin je tady! Jak správně využívat samozavlažovací nádoby?

0
1450

Krásně vyzdobený balkon plný kvetoucích rostlin, nebo dekorace u vchodu do domu a na zahradním posezení. Letní sezóna si přímo říká o nádherné barevné výsadby, které se stanou nádhernými dekoracemi. A pokud se nechcete o takové okrasné květiny příliš starat, vyplatí se usnadnit si celé pěstování například vhodnými nádobami, které jsou samozavlažovací.

Proč se rozhodnout pro samozavlažovací nádoby?

Jedním z důvodů je méně starostí ohledně zalévání. Pokud budou mít samozavlažovací truhlíky dostatečně velkou nádobu na akumulaci vody, mohou být dobrou volbou i pro chvíle, kdy nejste doma a nechcete, aby vám rostliny zvadly. Zároveň na zalévání nemusíte myslet každý den a rostliny si berou tolik vody, kolik zrovna potřebují, což pomáhá jejich růstu i dostatečnému kvetení.

Výběr vhodných druhů květin

Okrasné květiny jsou neuvěřitelně rozmanité. Kromě toho mohou dekorativní funkci mnohdy nabídnout i nejrůznější bylinky. Pěstování v samozavlažovacích nádobách je jednoznačně velkou výhodou pro mnoho druhů rostlin. Obecně vybírejte takové, které ocení v zásadě stálý přísun vody. Pokud zvolíte druhy, které mají radši více propustný substrát a nesnáší přemokření, musíte se samozavlažovací nádobou pracovat opatrně a nepřidávat maximální množství vody.

Správný substrát a hnojení

Aby mohly zasazené rostliny co nejlépe prospívat, připravte jim ideální podmínky. To znamená výběr kvalitního substrátu a pravidelné hnojení. U bujně kvetoucích okrasných rostlin, jako jsou například petúnie, muškáty a podobně, přidávejte hnojivo do zálivky opravdu pravidelně. Uvidíte, že tím podpoříte bohatou tvorbu květů. Samozavlažovací květináče tak budou opravdu nádhernou dekorací. Díky kvalitnímu plastu je navíc bez problémů využijete i na další sezónu. Stačí si tak vybrat vhodné rozměry a barvu.