René Nekuda, autor dětských bestsellerů, strávil s dětmi dopoledne v distribučním centrum Amazonu

0
1596

U příležitosti Mezinárodního dne dětské knihy, který každoročně připadá na 2. března, uspořádala společnost Amazon další ze série tematických prohlídek svého distribučního centra v Dobrovízi. Součástí prohlídky byla návštěva spisovatele Reného Nekudy, který formou interaktivní přednášky představil dětem svou knihu Příběhostroj.

Prohlídky se zúčastnily děti ze Základní školy Středokluky. Klasická prohlídka orientovaná na možnost poznat, jakou cestu balík z Amazonu absolvuje, než se dostane k zákazníkovi domů, byla doplněna o povídání Reného Nekudy s dětmi. Každé z nich bylo obdarováno interaktivní knížkou Příběhostroj, se kterou mohly v průběhu přednášky přímo pracovat. „Není to jen kniha pro děti. Je to o tom dělat věci společně s rodinou a tvořit příběhy, které se zachovají napříč generacemi. Jsem rád, že se tento koncept dětem líbil a že si dnešní dopoledne užily. Já jsem si to taky moc užil,“ řekl spisovatel René Nekuda. Cílem akce bylo upozornit na důležitost rozvoje fantazie v dětském věku, tvorbu rodinných tradic a na zvyšující se kvalitu dětské literatury v České republice. Prohlídka byla zakončena možností zabalit si svou vlastní knížku Příběhostroj, aby vypadala jako balíček z Amazonu.

„Moc se mi líbí forma pracovní činnosti, kterou obsahuje kniha Příběhostroj. Fantazie, kterou děti používají při jejím čtení jim moc pomáhá v dalším rozvoji. Jsem rád, že jsem se mohl s touto knihou seznámit. Určitě ji budu ve svých hodinách dále používat,“ uvedl Karel Musch, učitel ZŠ Středokluky.

Miroslava Jozová, CEE PR manažer Amazonu dodala: „Tematické prohlídky sklízí velký úspěch. Přišlo za námi plno dětí, že se jim návštěva Reného Nekudy v Amazonu moc líbila. Motivuje nás to prohlídky dále vylepšovat.“

Veřejné prohlídky realizuje Amazon v českém distribučním centru v Dobrovízi již pět let. Od té doby vidělo jedno z nejmodernějších logistických pracovišť přes 4000 lidí. Vzhledem k jejich velkému úspěchu nabízí letos více termínů, prohlídky rozšiřuje na dvě denně, pět dní v týdnu. Zájemci se mohou na prohlídku distribučního centra Amazonu v Dobrovízi přihlásit zdarma na www.amazon.de/prohlidky