Připravte si oblíbenou Meltu snadno a rychle ve french pressu

0
40

Abyste si mohli dopřát Meltu v té nejvyšší kvalitě, představuje společnost Kávoviny, a. s. její zbrusu novou podobu. Melta nyní nabízí intenzivnější chuť a sytější barvu. Úplnou novinkou je pak speciální verze pro pohodlnou přípravu ve french pressu.

Melta je tradiční a ověřenou variantou pro všechny, kdo si chtějí dopřát „kávový“ zážitek bez kofeinu. Její klíčovou složkou je totiž pražený kořen byliny čekanky. Odtud pochází i její dřívější název „cikorka“ či „cikorie“, neb čekanka se latinsky řekne „cichorium“. Zmínku o cikorii najdeme už v Kocouru Mikešovi, když pro ni babička posílá Pepíka do obchodu. Ano, již za časů Josefa Lady se vyráběla v Pardubicích.

Melta neobsahuje kofein zcela přirozeně, na rozdíl od bezkofeinové kávy, která se jej musí zbavovat různými technologickými procesy. Čekanka přináší i jiné zdravotní benefity: nachází se v ní inulin, jenž podporuje zdravé trávení a chrání trávicí systém před záněty.

Taková, jak ji milujeme. A ještě lepší!

Pardubická společnost Kávoviny, a. s., která vyrábí „cikorku“ již od konce devatenáctého století, přestavuje obohacenou Meltu. „Chuť Melty jsme vyladili k dokonalosti, aby byla ještě intenzivnější, stejně jako barva, která je nyní tmavší. Tomu všemu kraluje jemná pěna,“ říká Lea Striežencová, ředitelka produktového managementu a marketingu společnosti Kávoviny.

Úplnou novinkou na trhu je pak Melta french press. Díky inovativnímu způsobu mletí ji stačí zalít horkou vodou a můžete si ji dopřávat několik hodin. Jak dodává paní Striežencová, tato verze se může skvěle hodit například lidem, kteří pracují z domova či v kanceláři.

Melta v kuchyni

Meltu můžete kromě pití skvěle využít i v kuchyni, třeba k přípravě moučníků. Tipy najdete nejen na internetu, ale i přímo na obalu Melty. Máte-li chuť si zasoutěžit, můžete se zapojit do soutěže „Pečte s Meltou“. Nejlepší recepty budou uveřejněny na balení vybraných druhů Melty. Tento rok se vítězem stalo „meltamisu“, čili bezkofeinové tiramisu vhodné pro celou rodinu.

Ať už s ní doplníte snídani či si na ní pochutnáte společně s dětmi, Melta vám dokáže vždy pozvednout náladu – a to zcela bez kofeinu! Nápoj, který rády pily už naše babičky a prababičky, si tak můžete dopřát s pocitem, že napomáháte svému zdraví.