Pokojová květina: Skvělý dárek i součást výzdoby domu

0
858

Každý rok jsme všichni v nějaký okamžik vystaveni problémům s výběrem dárků. Ať už se jedná o svátek, narozeniny, či nějakou událost nebo úspěch, vhodný dárek vždy potěší obdarovaného i dávajícího.

Jedním z krásných dárků, které můžete někomu dát, je květina. Jedná se o příjemný dárek, který nikdy neurazí, a pokud je o něj dobře postaráno, což nemusí vždy být až tak těžké, tak může přetrvat roky a být stále stejně nádherný jako při předání.

Jak se o rostliny starat

Každá rostlina potřebuje trochu jiný typ péče. Jedna potřebuje chlad, druhá naopak zimu. Třetí se více daří na sluníčku, avšak čtvrtá potřebuje tlumenější světlo. Ať už jste květinu dostali, či darovali, je podstatné si o ní vyhledat všechny potřebné informace, které vám mohou pomoci ji udržet co nejdéle krásnou.

Obecně pro všechny květiny platí, že je dobré je zalévat nejlépe pár dní odstátou vodou. Během těchto dní totiž vyprchá přebytečný chlor, který se ve vodě nachází a může květiny poškodit. Nikdy ale nepoužívejte destilovanou vodu. Ta by jim ublížila ještě víc.

Dále si také dávejte pozor, abyste danou rostlinu nepřelili či naopak nevysušili. Je také dobré jim jednou za pár měsíců vyměnit substrát nebo dodat výživu hnojivem.

Tropičtí motýli jsou i mezi rostlinami

Jednou z nejnádhernějších a nejoblíbenějších rostlin je orchidej motýlokvětá. Její úchvatné květy připomínající motýly a se vyskytují v mnoha barvách, což z ní dělá velmi dobrou volbu pro dárek. Také se jedná o nenáročnou květinu, o kterou se zvládne starat každý i bez jakýchkoliv dřívějších zkušeností.

Květina jako dárek během zimy

Mnoho lidí má zimu, a hlavně Vánoce, přirozeně spojené se zasněženými zahradami bez barevných květů. Ale stejně jako ostatní roční období i zima má své typické zástupce z říše kvetoucích pokojových rostlin. Nejznámějšími jsou vánoční kaktus nebo oblíbená vánoční hvězda. Ale existují i mnohé další.

Jednou z možností může být například drátovec. Stříbrné větvičky drátovce podněcují kreativitu při vytváření různých zimních dekorací interiéru, do kterých jej můžete zapojit. Není nijak náročný. Stačí mu občasná zálivka a v létě vydrží i venku, jen přes zimu musí zůstat uvnitř.

Vyzdobte si domov v klidu

Květiny v domě či bytě působí obecně jako harmonizační a oživující prvek. Což se přes zimu, kdy je málo slunečního svitu, a tedy máme sklony upadat na duchu, rozhodně hodí. Prozářete svůj domov zimními dekoracemi s květinami, díky kterým si zimu a svoje útulné bydlení oblíbíte ještě více.

Pokud by vám výzdoba domova snad narušila rodinný rozpočet, je tu možnost vzít si například spotřebitelský úvěr, který vyřeší případné starosti s finanční stránkou.