Péče o suchou, dehydrovanou a citlivou pleť

0
4206

Zima, mráz a studený vítr dává naší pokožce pořádně zabrat. Největší krize přichází po dlouhé zimě, těsně před nástupem jara, kdy je nedostatek sluníčka nejdelší. Pokožka v tomto období velmi strádá, je vysušená, dehydrovaná a citlivá, mohou se na ní dokonce vyskytovat suchá místa ve formě šupinek. V tuto chvíli přichází na řadu věrný pomocník již po dlouhá staletí – je jím arganový olej.

Arganový olej je získáván z plodů velmi vzácné Argánie trnité, která roste na jediném místě na světě, kterým je Maroko. Výroba arganového oleje je velmi složitá a náročná, patří proto mezi nejdražší oleje na světě. Pro jeho vzácnost je mu přezdíváno tekuté zlato. Jeho zlatavá barva a hustá konzistence zlato také trochu připomíná.

Arganový olej na pleť je velmi dobrým pomocníkem. Obsahuje vitamin E, jeden z nejdůležitějších antioxidatnů v našem těle. Napomáhá udržovat naši pokožku pružnou a lesklou, urychluje regeneraci pleti a chrání buňky před volnými radikály. Esenciální mastné kyseliny napomáhají zvyšovat obranyschopnost pokožky a zabraňují předčasnému stárnutí pleti. Arganový olej podporuje elasticitu pleti a podílí se také na rychlé regeneraci kůže.

Bio Argan olej je za studena lisovaný, neosahuje silikony, parabeny, mikroplasty ani žádná aditiva, která by pleť dodatečně zatěžovala a zpomalovala její obnovu.

Jak správně arganový olej nanášet?

Arganový olej doporučujeme nanášet v menším množství, přibližně 2 až 3 kapky. Bio Argan olej obsahuje v balení pipetu, která vám bude při dávkování nápomocná. Olej aplikujte na obličej, zapracujte pomalými a krouživými pohyby, nakonec můžete po pleti jemně poklepávat, aby se olej co nejlépe vstřebal. Arganový olej nezanechává mastný film. Nakonec nezbývá než vychutnat si krásnou, jemnou a zdravě vypadající pokožku.