Pastelová versus neonová. Kterou si vybrat?

0
1784

Pastelové a neonové barvy. Barvy, které k nám přišly opět ne tak dávno a ženy je milují. V tomto případě zde máme jen tři skupiny žen. Ženy, které milují neonové barvy a ty pastelové nenávidí, protože si myslí, že působí nudně a fádní. Dále jsou to opak, tedy ženy které milují jemné pastelové barvy a nenávidí neonové oblečení, protože nepotřebují křičet na ulici a upozorňovat jen nějakou výraznou barvou na sebe. A třetí skupinu tvoří ženy, které mají pozitivní vztah k oběma barvám, jednou sáhnou po jedné jindy druhé barvě, nebo je vědí spolu dokonale kombinovat.

Nastává však otázka, co k těmto barvám? Jak je vlastně kombinovat? Máme být od hlavy až po paty zahalené jen v jedné skupině barev? My se nejvíce ztotožňujeme s poslední skupinou a to s ženami, které obě skupiny barev kombinují a ne se v nich topí.

Neonové barvy jsou velmi výrazné barvy. V samotném outfitu je nejlepší, když nemají až tak výrazné zastoupení, protože platí v tomto pravidlo: méně je někdy více. Proto jsou jako ideální barvy pro doplňky, a to boty, kožené kabelky, náušnice, čelenky, šátky či opasky. Někdy úplně stačí i nehty na nohou a rukou. Jen nezapomeňte, v módě jsou momentálně krátké a upravené nehty, ne dlouhé kočičí neonové drápy.

Pokud však neumíme odolat této barvě a potřebujeme mít i nějaké oblečení, tak myslete na to, abyste měli jen jeden takový výrazný prvek ve svém outfitu. Například zvolte nějaký výrazný růžový svetřík, k tomu dolaďte světlejší džíny, bílé tenisky, bílou koženou kabelku a uvidíte, budete za hvězdu, protože jste zkombinovali jemnost a výraznost spolu. Určitě nic nezkazíte když k výrazné neonové barvě zvolíte tmavší doplňky, nebo černé kalhoty. Pokud však milujete colorblocking, kde kombinujete několik výrazných barev spolu, tak nezapomeňte na zmiňované pravidlo, jeden neonový prvek k dalším výrazným barvám.

Pastelové barvy jsou naopak jemné barvičky, které zvýrazňují jemnost a ženskost každé její nositelky. Nebojte se, nejde o vůbec nudnou barvu, naopak tyto barvy vědí velmi pěkně podtrhnout a rozzářit každý jeden outfit. V tomto případě nemusíme dodržovat pravidlo pouze jeden pastelový kousek. Naopak, můžeme se v tomto odít celé, dokonce souhra pastelové a neonové působí velmi zářivě a trendy. Při pastelových doplňcích můžeme dodržovat pravidlo boty a kabelka, to znamená že barva bot a kabelky jsou v jedné barvy, dokonce i ve stejném odstínu, pokud se nám podaří něco takového stejné najít.

Odstíny pastelové tak jako neonové velmi pěkně ukáží při světlých džínách a botách. Kožená kabelka může, ale nemusí být v pastelové barvě, ale v tomto případě můžeme zvolit například růžovou pastelovou koženou kabelku nebo kožený batoh a k tomu ladit jemně mentolovou halenku. Pastelové odstíny si ne až tak moc rozumějí s úplně tmavými barvami, volte spíše jemnější odstíny tmavé a tak se nemusíte obávat, že jste něco pokazili. Velmi oblíbené jsou komplety v pastelových barvách, to znamená sako a sukně, či kalhoty v jedné barvě. Nezapomínejte na doplňky, ty se k takové kombinaci nehodí v černé barvě. Sáhněte opět po jemných a světlých doplňcích a tak zvýrazněte ženskost a jemnost celého vašeho outfitu.

Pastelové a neonové barvy jsou velmi oblíbené a určitě každá jedná z vás vlastní nějaký ten kousek v podobě oblečení nebo doplňku. Právě pomocí takových barev můžete ukázat, že módu znáte a rozumíte se jí, přesto, že nemáte plnou skříň oblečení v těchto barvách. Kombinujte tyto kousky k tomu, co máte a uvidíte, i takto ukážete, že módě rozumíte a jdete v jejích aktuálních krocích.

Zdroj obrázků: www.google.cz