Naučte se vybrat správně prsten: Jak se nesplést s velikostí?

0
1299

Prsten představuje šperk, jehož výběru je nutné věnovat zvláštní pozornost. Proč je důležitá správná velikost prstenu?

Jak vybrat dobře prsten

Prsten je šperk, který mnohé z nás provází celým životem. Právě prsteny jsou symbolem věčné lásky, ale také vzájemné úcty a respektu v partnerském svazku. Muž s blyštivým kroužkem žádá o ruku svou vyvolenou, aby si před oltářem dvojice navzájem vyměnila další šperky na důkaz, že spolu skutečně chce žít v dobrém i zlém.

Vhodně vybraná velikost prstenu je v tomto případě mimořádně důležitá. Šperk musí na ruce dokonale sedět, neměl by být nadměrně volný, ale ani těsný natolik, že v případě potřeby ho zkrátka nebudete moci sundat.

Což platí i pro případ, že se velikost vašeho prstu změní. Prsten, který není určen pouze na slavnostní příležitosti, se musí přizpůsobit všem změnám a s nadsázkou řečeno byste mu neměli „odpustit“ ani drobné nepřesnosti. Odchylky jsou přitom poměrně běžné, obvod vašeho prstu bude odlišný dokonce i v horizontu jediného dne.

Klenotníci tak mají v této značné variabilitě a při snaze o to, koupit často prstýnek jako překvapení, obvykle pochopení pro situace, kdy vaše míry budou poněkud přibližné a změřené „podomácku“, například provázkem.

Když to s velikostí prstenu úplně nevyjde

Když se tak úplně „netrefíte“, šperk lze obvykle ještě vrátit nebo vyměnit za jiný. A ti, kteří se na první pohled do konkrétního prstýnku zamilovali natolik, že už se ho nikdy nechtějí vzdát, nemusejí být smutní. Šikovný zlatník splní i záludný úkol v podobě jeho zmenšení nebo zvětšení.

Šperky tak vnesou do vašeho každodenního života netušenou radost. Jejich rozmanitost tak přivítejte s otevřenou náručí, jednoznačně není zapotřebí mít obavu z toho, jestli bude vybraný šperk ten „správný“. Žádný není vyloženě „špatný“, je-li vybraný od srdce.

Přímo v prstenech jsou pak vetknuty pohnuté dějiny lidstva, neboť to, že se prsteny užívaly jako snubní, máme doloženo již ve starověkém Egyptě dávno před naším letopočtem.

Více informací jak změřit velikost se dočtete v článku Jak změřit velikost prstenu na našem blogu.