Lyžování Rakousko aneb poznejte naše jižní sousedy prostřednictvím sportu

0
6427

Drtivá většina Čechů vyráží v zimě na lyže. Menší procento z nich se nespokojí s tuzemskými středisky, neboť touží po větším adrenalinu, delších sjezdovkách a dechberoucích výhledech. Toho se dá dosáhnout jedině v rakouských Alpách. Až do vyhledávače zadáte heslo lyžování Rakousko, možná budete překvapeni množstvím středisek. Do kterého z nich se ale vydat?

Nádherná oblast kolem Salcburku vybízí k návštěvě

Lyžování Rakousko je mezi tuzemskými turisty velice oblíbené, ale ještě o něco populárnější je oblast okolo Salcburku. Ski Amadee zahrnuje pět špičkových lyžařských oblastí včetně 25 renomovaných středisek. Není to moc? Celkem si tady užijete na 760 kilometrů perfektně udržovaných sjezdovek na jeden skipas, což je více než lákavá nabídka. Většina ploch je sice zasněžena uměle, avšak to nijak nesráží prvotřídní lyžařský zážitek.

Pronikněte do alpského stylu života

Pokud během své zimní dovolené chcete zažít něco nezapomenutelného, pak se vykašlete na velké a drahé hotely. Rakousko lyžování nabízí jedinečnou možnost bydlet v tradičních vesnických zástavbách, které si jednoduše zamilujete. Tento způsob ubytování je velice útulný, a navíc při večerech u sklenky něčeho dobrého poznáte i majitele. Ti jsou velmi pohostinní, většina z nich je také velice přátelská. V Alpách se tak rázem budete cítit jako doma.

Chcete lyžovat bez starostí?

Nejlepší lyžování v Rakousku znamená pro každého něco jiného. Někdo je raději svým pánem a jiný lyžař zase touží po čisté hlavě a absolutním pohodlí. Zájemci mohou kontaktovat cestovní kancelář, která vám na přání najde to nejlepší možné ubytování v apartmánu nebo v hotelu. Nabízené hotely vybere Rakouská centrála cestovního ruchu, takže se nemusíte bát, že budete zklamaní. 

Ještě nemáte naplánovanou zimní lyžovačku? Zkuste vyrazit do oblasti kolem Salcburku, kde se nachází nejenom pěkné sjezdovky, ale i hezké pamětihodnosti a útulné ubytování.


Když se řekne dovolená, Malta vybaví se Vám hezká příroda, moře a mnoho krásných památek, které stojí za návštěvu.