Kratom: Kra Thum Khok vs. kratom

0
555

Kra Thum Khok i kratom jsou známí svými zdravotními účinky, ale který z nich je lepší? Ačkoliv se oba používají již po staletí, existují mezi nimi některé klíčové rozdíly, které vám mohou pomoci rozhodnout se, který z nich je pro vás ten pravý. Pojďme se podívat na různé účinky jednotlivých bylin a na to, jak mohou prospět vašemu zdraví. 

Co je Kra Thum Khok? 

Kra Thum Khok neboli Mitragyna hirsuta je rostlina, která patří do stejného rodu stromů jako kratom. Je to populární alternativa ke kratomu již nějakou dobu a poskytuje mnoho stejných výhod, které uživatelé kratomu očekávají. Přestože má M. Hirsuta podobné výhody, dokáže se vyhnout kriminalizaci, kterou mnoho zemí a států klade na kratom. Mitragyna hirsuta obsahuje mitragynin a mitraphyllin, dva z nejvýznamnějších alkaloidů nalezených v kratomu. Obsahuje také řadu dalších alkaloidů, které poskytují podobné výhody. Tento článek vám vysvětlí vše, co je třeba vědět o této zázračné rostlině, abyste se mohli rozhodnout, zda je pro vás vhodná nebo ne. 

Co je kratom? 

Kratom (známý také jako Mitragyna speciosa) je další tropický stálezelený strom z jihovýchodní Asie, který je příbuzný s Kra Thum Khok a jistě jste již o něm někdy slyšeli. Kratom obsahuje několik účinných látek včetně mitragyninu a 7-hydroxymitragyninu, které interagují s opioidními receptory v těle a vyvolávají analgetické účinky podobné opioidům, jako je morfin nebo kodein. Na rozdíl od opioidů však kratom nezpůsobuje respirační depresi ani potenciál závislosti díky své nízké síle ve srovnání s opioidy, jako je morfin nebo kodein. Kromě toho má kratom také další alkaloidy, jako je korynantheidin a yohimbin

Co je lepší: Kra Thum Khok nebo kratom? 

Odpověď skutečně závisí na tom, co hledáte z hlediska zdravotních přínosů. Obě rostliny mají díky interakci s opioidními receptory v mozku silné účinky, ale díky rozdílným profilům alkaloidů mají rozdílné účinky na náladu a bdělost. Kra Thum Khok by byl vaší nejlepší volbou díky své vyšší účinnosti ve srovnání s kratomem, pokud jde o úlevu od bolesti, aniž by stimuloval jakoukoliv další mentální aktivitu, jako je zvýšená bdělost nebo soustředění, jak to přirozeně dělá kratom díky svému jedinečnému profilu alkaloidů. Nakonec se musíte rozhodnout, co pro vás funguje nejlépe, protože každý reaguje jinak v závislosti na individuální fyziologii, takže je nejlepší, když trochu experimentujete, než se rozhodnete pro jednu z nich! Proto jistě vyzkoušejte obě rostliny, a poté se rozhodněte, kterou budete užívat, případně můžete užívat obě a vždy je střídat. Nevíte, kde tyto rostliny sehnat? Zde máme nějaké tipy, tak si je nenechejte ujít! 

Kde koupit kvalitní Kra Thum Khok?

  • Kra Thum Khok

Mitragyna Hirsuta najdete na e-shopu Kratoless.com, kde můžete najít velice kvalitní Kra Thum, který pochází z krásných míst jihovýchodní Asie. 

Doufáme, že jsem vám pomohli s výběrem toho nejlepšího Kra Thumu, tak si jej nenechejte ujít