Kaligrafie se učí velmi rychle – stejně jako obyčejné psaní

0
1310
bty

Zajímá vás umění kaligrafie, jenže nevíte, jak na to? V kurzu moderní kaligrafie se již za pár hodin naučíte psaní jako ve škole, až na to, že s uměleckým podtextem. Výsledné dílko bude uměleckým zpracováním pouhé myšlenky přenesené na papír. V kaligrafii totiž nejde pouze o obsah sdělení, krasopis má umělecký přesah, který má co do činění s výtvarným dílem. Jde o obraz, jehož ústřední postavou je písmo ve výtvarném podání.

Krasopis zvládne každý, kdo umí v ruce držet tužku či pero

Pro začátek je v kaligrafii třeba seznámit se se speciálním perem a tuší, dále je nutné naučit se správnému držení pera v určitém sklonu. Pak už následuje nauka o anatomii písmenek. Tu zvládnete hravě. Po této fázi se naučíte správnému spojování jednotlivých písmenek ve slova. A už pokračujete ve psaní souvislého textu. Přidáte krasopisný monogram, iniciálu a kresbu perem – a je to. Kaligrafie má oproti typografii výhodu, že nemusíte dodržovat přesný úzus, jak má které písmo vypadat. Krasopis je totiž závislý nejen na prostém naučení se řeči písma, ale na umělcově fantazii a okamžitém nápadu.

V moderní kaligrafii se používají psací potřeby s flexibilním hrotem – takzvané brush peny s malým hrotem, akvarelové fixy a profesionální štětce s velkým štětcovým hrotem. Díky těmto pomůckám je možné pouze změnou přítlaku vykreslit silné i tenké čáry a tvořit originální texty s uměleckou nadstavbou. Pestrá nabídka brush penů mnoha značek, jako jsou Sakura, Tombow, Kuretake a další, akvarelových fixů Lyra, Bianyo, Tombow umožní i naprostým začátečníkům vytvářet originální výtvarná díla, která spojují krasopis s fantazií. Zhotovte si vlastní dopisní papíry, vizitky nebo jmenovku na dopisní schránku – uvidíte, že budete nepřehlédnutelní a zapamatovatelní!