Jednoduché inspirace, jak si zařídit terasu pro maximální relax všech členů domácnosti

0
1307

České terasy jsou bohužel stále dost opomíjeným místem. Všichni se snažíme vyšperkovat své domovy, ale na terasy a balkony docela zapomínáme. Přitom je to místo, kde můžete strávit tak hezké chvíle odpočinku. Stačí pár malých úprav.

Posezení

Naaranžovat terasu není žádná věda. Pro zútulnění venkovního prostoru budete v první řadě potřebovat stylový, přinejlepším také kvalitní, zahradní nábytek.

Pokud už hledáte jen nějaký malý stolek, houpací křeslo nebo křesílka, vyberete si i v drobném nábytku do domácnosti. Jen dejte pozor na skladování takových kousků. Jestli je necháte stát venku na dešti, moc vám nepoděkují a brzy budete muset kupovat nové.

V posledních letech letí hlavně světlý dřevěný nábytek nebo kovový nábytek černé nebo béžové barvy.

Pohodlí

Tajemství útulné terasy, která potěší všechny členy vaší domácnosti tkví v pohodlí. Všechny jistě potěší, když doplníte prostor o venkovní polštáře, měkoučké deky, sedací vaky nebo taburety.

Květy

Je to právě zeleň, která má na naše tělo uklidňující účinek. Proto byste se měli zaměřit také na vytvoření přírodního zákoutí. Nebojte se, květináčů není nikdy dost. A když dochází prostor na podlaze, ještě tu máme možnost závěsných květináčů!

Při výběru květin dbejte na světové strany. Ne všem květinám se totiž daří všude. V případě, že se v zahradničení příliš neorientujete, nechte si poradit v zahradnictví a vybírejte spíše nenáročné rostliny.

Tip: Doporučujeme jít také cestou bylinek, které nejen, že v truhlících dobře vypadají, ale také krásně voní a mají užitek třeba v kuchyni.

Doplňky

Příjemného prostředí ale nedosáhnete bez vhodné dekorace. V posledních letech jsou velmi oblíbená závěsná světýlka v podobě žárovek, různé svícny a svíčky, které dodají nejen na relaxační atmosféře, ale také na té romantické.

Pro opravdovou pohodu pak už stačí přisednout s dobrou knihou nebo hudbou k poslechu, postavit si na stůl konvici na čaj, nalít si šálek a pustit se do aktivního odpočívání, které si po dlouhých pracovních dnech jistě zasloužíte.

Při zařizování terasy se samozřejmě můžete inspirovat na internetu, ale pamatujte, že vaše terasa, váš styl, vaše pravidla. Nemusí vypadat jako nejnovější trendy. Hlavně aby se líbila vám a dobře se vám na ní trávil čas.