Jak uspořádat perfektní garden party?

0
1895

Teplé počasí a dlouhé dny lákají ven a do přírody. Zároveň je to nejlepší čas na uspořádání garden party s přáteli u příležitosti oslavy narozenin nebo loučení se svobodou. Večírky na zahradě nebo v přírodě mají skvělou atmosféru. Čerstvý vzduch, příjemná hudba, delikatesy z grilu a povídání s přáteli, co víc si přát? Právě, aby garden party proběhla v příjemném a poklidném duchu, jsou nutné detailní přípravy. Není od věci do nich zapojit i přátele, abyste na večírku nepadli únavou a vyčerpáním z organizace celé akce.

Nepodceňte přípravy, zapojte všechny kolem

Plánujete oslavu narozenin nebo jen setkání s přáteli? Je celkem jedno, o jaký typ akce jde, vždy začněte představou o počtu osob. Seznam osob je klíčový z několika důvodů. Předně potřebujete vědět počet a stejně tak složení hostů. Jedná se o skupinu stejného věku, budou ve skupině děti nebo postarší členové rodinného klanu? Podle počtu a skladby osob naplánujte, jaké jídlo se bude podávat. Pamatujte na děti a seniory, vyvarujte se příliš pálivých nebo kořeněných jídel.

C:\Stahujeme\zeny-sro.cz_azrent_cz_01.jpg

Zařaďte na tabuli saláty, vegetariánská jídla, dostatek neutrálních pokrmů, které lze vzájemně kombinovat a kde si přijde každý na své. Obdobně si počínejte i s nápoji, myslete na dostatek vody a nealkoholických nápojů. Připravte si nákupní seznam jídla a nápojů, hostům dejte předem vědět, co mají donést, aby byl výběr pestrý. A samozřejmě hosty zapojte do přípravy. Vždyť stát u grilu nebo nalévat nápoje přece může každý!

Pořiďte si kvalitní vybavení

Úspěch zahradní party tkví nejen v jídle a pití. Kromě potřebného vybavení na grilování, zajištění dostatečného počtu talířů, skleniček, příborů či ubrousků je totiž nutné zajistit, aby si hosté měli kam sednout. V případě velkých oslav a zahradních slavností je vhodné popřemýšlet nad pronájmem pivních setů, protože jen málokdo má doma k dispozici dostatek stolů, židlí nebo lavic. Tzv. pivní sety jsou ideální s ohledem na spojení dvou lavic se stolem, kam se vejde dostatek hostů a zároveň jsou stoly dostatečně stabilní a nemůže dojít k převržení. V souvislosti se sezením pamatujte na kvalitní a praktické osvětlení celého prostoru, nespoléhejte na svíčky nebo lampiony, které nemohou obstát v případě vánku nebo mírného větru.

C:\Stahujeme\zeny-sro.cz_azrent_cz_02.jpg

Nezapomeňte na zázemí

Jídlo, pití, stoly, lavice, co ještě chybí, aby neskončila oslava fiaskem? Hlavně mějte na paměti, že počasí se může kdykoli změnit a mějte v záloze i tzv. suchou variantou. Skvělým řešením je postavit na zahradě stan, kam se lze uchýlit ve vedrech i v případě deště. Zahradní stan si lze zapůjčit v půjčovně party stanů v Praze. Nezapomeňte ani na zajištění toalety a koupelny. A neméně důležitým bodem perfektní zahradní party je výzdoba, která může být květinová nebo balonková, příp. tematicky stylizovaná s ohledem na oslavence nebo událost.