Hotel pro rodiny s dětmi – projeďte Krkonoše na kole i s dětmi

0
1803

Benecko je krkonošská obec – a Krkonoše jsou pravým rájem pro cyklisty. Benecko je díky své poloze skvělým místem odkud se můžete vydat kamkoliv po okolí i malými dětmi. Díky stovkám kilometrů značených cyklistických tras, po kterých se můžete bez problémů vydat i s dětmi můžete navštívit mnoho zajímavých a krásných míst. Zasloužený odpočinek vám poskytne hotel pro rodiny s dětmi. 

Vyberte si okruh podle obtížnosti

Vášnivý cyklisté si zde užijí mnoho cyklotras značených dle obtížnosti. Trasy jsou tu od těch nejméně náročných – dětské trasy až po ty náročné – pro velmi zkušené cyklisty. Jejich přehled najdete přímo v obci Benecko. Ať už budou děti šlapat samy nebo je budete mít ve vozíku za vaším kolem, bezpečně se dostanete na zajímavá místa, ke kterým cesta vede nenáročným terénem po zpevněných trasách. Hotel pro rodiny s dětmi se stane vaším skvělým výchozím bodem – odkud se můžete vydat hned na několik zajímavých míst. 

Na rozhlednu vás vyveze lanovka

Zejména děti jistě ocení malý odpočinek a oživení v podobě jízdy na lanovce. Lanovka Kejnos vás vyveze až k turisticky oblíbené a vyhledávané rozhledně Žalý. Z kamenné rozhledny je výborný výhled do širokého okolí. Lanovka vás vyveze na rozhlednu i s kolem a při ubytování v hotelu pro rodiny s dětmi obdržíte kartu hosta, se kterou získáte slevu na lanovku, a to 40 procent. Ta je v provozu nepřetržitě celou sezónu od 9 do 16 hodin. 

Výlet k vodopádům

V Krkonoších nesmíte zapomenout navštívit Mumlavský vodopád, ke kterému se dostanete pohodlně i s dětmi na kole. Cyklotrasa začíná v Harrachově u muzea Skla a vede až k Mumlavským vodopádům. Celá trasa je dlouhá tři kilometry a vede jen po asfaltovém povrchu. Na konci na vás bude čekat 10 metrů vysoký Mumlavský vodopád – je to přírodní zajímavost, která se nachází v ochranném pásmu Krkonošského národního parku. Vodopád patří k těm nejmohutnějším v České republice. Celé okolí vodopádu je také bohaté na lesní flóru i faunu. 

Náš tip: Nezapomeňte si na cykloturistiku na horách pořídit to pravé dámské horské kolo. Jen tak si cyklotoulky přírodou užijete bez námahy.