Dopřejte si luxusní relaxaci v sauně. Je to balzám na duši i pro vaše tělo

0
1923

Pobyt v sauně vám pomůže na chvíli zapomenout na všední starosti. V tomto ohledu je to skvělá relaxace. Nesmíme ale zapomínat ani na další blahodárné účinky saunování. Sauna je totiž velmi dobrým nástrojem k regeneraci, proto ji často využívají také sportovci. Svalstvo je zkrátka nutné po sportovním výkonu dobře zregenerovat a v sauně vám to půjde rychleji.

Sauna pro skvělou regeneraci a lepší sportovní výkony

Proč je sauna tak dobrá právě na regeneraci? Je to zejména z toho důvodu, že nám poskytuje uvolnění kloubů a svalů. Díky zvýšenému pocení rovněž vyplavuje z těla přebytečné toxiny. Pomáhat může také při hubnutí. Velmi populární je finská sauna, kterou si můžete pořídit také domů. Nemusíte tak být odkázáni pouze na pobyt ve wellness centru. Pokud chcete saunu využít efektivně k regeneraci, je doporučeno zejména:

  • Provádět saunování po sportovním výkonu
  • Dostatečně se hydratovat

Do sauny však nechoďte bezprostředně po sportovní aktivitě, to není zcela optimální. Nechejte si nějaký čas, a to hlavně na vydýchání a protažení. Jakmile se organismus zklidní, můžete vyrazit. Buďte si jisti, že pokud další den chystáte posunout dále třeba limity vašich běžeckých výkonů, půjde vám to rozhodně snadněji.

Třeba po zmiňovaném běhu je rozhodně dobré dodržovat také pitný režim, a to ne pouze ten pravidelný, ale je potřeba doplnit tekutiny úměrně tomu, kolik jste toho vypotili. Náročnější fyzická aktivita, ať už děláte libovolný sport v okolí, vyžaduje větší příjem tekutin. Rozhodně se však vyhněte slazeným a syceným nápojům, ale pijte čistou vodu.

Výhody luxusní masáže

Dotek luxusu ale nemusíte zažít pouze v sauně. Skvělé jsou luxusní masáže prováděné lávovými kameny. Díky nim se dokážete maximálně uvolnit. Aby vaše zdraví a krása jen kvetla, je vhodné nechat si aplikovat tuto masáž odborníkem. Více práce než samotné lávové kameny, zde totiž odvedou šikovné ruce maséra.