Domácí infrasauny pro zdraví vaší rodiny

0
2191

Relaxace ve vlastní infrasauně, dokonalé prohřátí celého těla, svalů a kloubů – to vše je dnes dostupnější než kdykoli dříve. Ale hned na začátku si přiznejme, že pozitivní vliv na vaše zdraví vám těžko zaručí levná infrakabina ze supermarketu.

Víte, jaká je nejdůležitější součástka infrasauny?

Zdrojem tepla v infrasauně jsou infrazářiče. Těch je několik druhů. Pro zjednodušení zde však platí více, než kdekoli jinde pravidlo, že nejste tak bohatí, abyste si kupovali levné věci. Ušetřete raději na výbavě domácí infrasauny. Ale nešetřete na infrazářičích.

Odborníci jako nejlepší infrazářiče doporučují ty s označením Vitae. Typově se jedná o infrahalogenové zářiče, které mají plný výkon hned po zapnutí a produkují všechny 3 typy infračerveného záření. Jsou tedy nejpodobnější opravdickému sluníčku.

V infrasauně většinou sedíme. Pro většinu rodin je tedy nejvhodnějším řešením infrasauna pro dva. Ta by měla obsahovat lýtkový infrazářič, pro každou osobu samostatný. Zádové svislé infrazářiče doporučujeme doplnit ještě předními zářiči.

Kam infrasaunu umístit?

Infrasaunu (na rozdíl od finské sauny) můžete umístit do kterékoli temperované místnosti v interiéru. Domácí infrasauna pro 2 osoby nepotřebuje žádné odvětrání, stačí jí přirozená cirkulace vzduchu.

Nejčastějším místem pro infrasaunu bývá koupelna. V jednom rohu sprchový kout nebo masážní vana a druhém rohová infrasauna. Nádherná a moderní prosklená infrasauna se bude skvěle vyjímat třeba i ve vaší zimní zahradě.

Pokud by se vám více líbila infrasauna na zahradě, bude pro vás řešením saunový domek. Ten by měl být izolovaný a mít kvalitní střechu s přesahem. Nemusíte stavět drahou základovou desku, stačí vám betonové patky a přívod elektřiny. Tady vám konkrétní řešení poradí každý solidní výrobce.

Ověřte si kvalitu vybrané infrasauny na vlastní kůži

Abyste poznali rozdíl mezi levnou a kvalitní infrasaunou, nebude vám stačit obrázek v katalogu nebo na internetu. Když si do infrasauny sednete, poznáte rozdíl hned – otřepané dřevo versus pečlivě a dokonale začištěné hrany lavic nebo obyčejné versus skryté nerezové šrouby. A těch rozdílů napočítáte mnohem více.

Udělejte si čas a navštivte nezávazně například saunové showroom v Praze – Uhříněvsi. Společnost SaunaSystem tam vystavuje infrasauny a sauny, které navrhuje a vyrábí na míru. Kteroukoli si budete moci vyzkoušet a přesvědčit se na vlastní oči. A pokud se domluvíte předem, vybranou saunu nebo infrasaunu vám roztopí a budete si ji moci v soukromí vyzkoušet.

www.saunasystem.cz