Co si vzít na firemní piknik?

0
859

Léto je ideální pro různé venkovní aktivity a setkání. Je to ideální doba pro pořádání akcí pod širým nebem nebo jen pikniků. Firemní pikniky jsou vždy plné pozitivních emocí, atrakcí a dobrého jídla. Během takového setkání se zaměstnanci mohou lépe poznat, odpočinout si od každodenní rutiny a strávit příjemné chvíle se svými blízkými. Velmi často se objevuje dilema, co si vzít na sebe, abychom se cítili pohodlně a vypadali elegantně. Zveme Vás k přečtení článku!

Stylizace podle aktivity a počasí

Při sestavování oblečení na firemní piknik je samozřejmě třeba v první řadě zohlednit povětrnostní podmínky. V létě se počasí může měnit od horka přes krátké deště až po bouřky s lijáky. V ideálním případě by doba trvání akce měla odpovídat pěknému počasí, ale i tak se může výrazně změnit. Při výběru lněných kalhot doplněných balerínami a lehkým svetříkem musíme vzít v úvahu možnost, že se počasí pokazí. V horkém počasí je len ideálním materiálem, který chrání před přehřátím a výborně odvádí vlhkost. Pokud by se však počasí zhoršilo na delší dobu, vyplatí se mít s sebou lehkou pláštěnku. 

Další otázka se týká atrakcí, které budou na firemním pikniku. Pokud se chcete zúčastnit sportovní soutěže, je vhodné zvolit pohodlné modely obuvi, tj. tenisky nebo kožené sneakersy, a pohodlné polo tričko – vše neformální, zejména proto, že v práci obvykle nosíme formální oblečení každý den. 

Pokud je naopak firemní piknik elegantním venkovním brunchem, můžeme zvolit pohodlnou stylizaci s nádechem elegance – ale všeho s mírou. Koktejlové dámské šaty v midi délce budou pro tento styl pikniku ideální volbou. Měli byste se však vyhnout jehlovým podpatkům nebo botám na vysokém podpatku – raději zvolte obuv, jako jsou mokasíny, elegantní espadrilky nebo velmi módní páskové sandály.

Stylové doplňky pro firemní piknik

I když se jedná o schůzku s kolegy, nemusíme vůbec dodržovat kancelářský dress code. Krátké šortky, krátké topy a vysoké podpatky by však měly být odpuštěny. V kategorii doplňků, které se hodí na firemní piknik, najdeme jemné šperky, které nám nebudou vadit. Může jít o náušnice, ale nejlépe nezavěšené, a několik prstenů nebo nepříliš dlouhý náhrdelník. Vše pro doplnění stylizace. Samozřejmě nesmíme zapomenout na velmi důležitý prvek stylizace pro každou ženu: kabelku. Na firemní piknik si vyberte malou tašku nebo obálkovou kabelku na řetízku, která je ideální pro uložení nezbytných věcí.

Celkově lze říci, že firemní piknik je vynikající formou aktivity a trávení volného času. Můžeme na něm odpočívat, skvěle se bavit a jíst výborné občerstvení. Oblečení na takovou akci by mělo odpovídat počasí, stylu a aktivitám, které budeme dělat. Pokud neplánujeme žádné soutěže nebo sportovní aktivity, můžeme se omezit na ženské, jednoduché šaty s nádechem elegance, jinak jsou nejlepší volbou kalhoty typu jogger, tričko a pohodlná sportovní obuv.