Bílé Karpaty okouzlí nejen páry, ale i rodiny s dětmi

0
523

Bílé Karpaty jsou mikroregionem rozkládajícím se na hranicích se Slovenskem. Jedná se o chráněnou krajinnou oblast, která se leží na pomezí třech okresů – Hodonína, Uherského Hradiště a Zlína. Oblast je vhodná pro milovníky nádherné přírody, ale i pro ty, kteří milují dobré jídlo. Bílé Karpaty si jistě užije každý z nás. Co si rozhodně nenechat ujít?  

Letecké muzeum

Fascinují děti nebo vás letadla? V tom případě neváhejte a zajděte si do Leteckého muzea do Kunovic na 22 exponátů. Nejen, že se na ně podíváte, ale také si je můžete osahat a vstoupit do jejich interiéru. Uvidíte zde vojenské letouny, vrtulníky a mnoho jiných.

Tip na výlet pro každého

Kousek od Bílých Karpat, přibližně třicet kilometrů, leží lázeňské městečko zvané Luhačovice. Mají neuvěřitelně nádhernou architekturu, kterou zde otiskl Dušan Jurkovič. Ochutnat můžete až 16 pramenů hydrouhličitanochlorido-sodné kyselky. Některé prameny jistě znáte, například Vincentku, Aloisku, Ottovku a další. Během celého roku se tu odehrává mnoho kulturních a společenských akcí. 

Pro ty, kteří se rádi prochází

Vydejte se na procházku na Starý Světlov. Najdete zde pozůstatky hradu ze 14. století. Nachází se asi kilometr od obce Podhradí u Luhačovic. V 15. století jej vlastnil uherský magnát, který je známý jako vůdce zlodějů a společně se svou partou byli postrach celému kraji. Později byl hrad odkoupen. Bohužel byl hrad Světlov pobořen a postupně začal chátrat, a tak tam stojí dodnes. Jedná se o nádhernou procházku lesem. 

Mezi další místa, která stojí za navštívení je Lačnov, kde najdete Lačnovské skály. Dále Buchlov, kde najdete působivý hrad, zámek Buchlov v Buchlovicích, přírodní rezervace Čertoryje, ale také Baťův kanál. Najdete zde mnoho míst, která stojí za vaší návštěvu. Abyste si oblast užili, prohlédněte si nabídku ubytování v Bílých Karpatech – vybere si každý z nás.