Čeká vás pořádně dlouhý seznam domácích povinností? Nezoufejte

0
1666

Stačí si správně zorganizovat čas a vytvořit systém. Uvidíte, že krok po kroku dosáhnete čisté
a zorganizované domácnosti. Přinášíme vám nejen několik praktických rad, ale i produktových tipů, které vám celý proces usnadní a zároveň díky nim dosáhnete u vás doma maximální čistoty.

V domácnosti jsou místa, které vyžadují větší pozornost a častější dezinfekci. Minimálně jednou týdně se věnujte toaletě, koupelně a kuchyni. Jsou to místa, kde se může hromadit nejvíce nečistot. Navíc jsou určitou výkladní skříní každé domácnosti. Na vašem úklidovém seznamu by se na rozdíl od jiných míst v bytě nebo v domě měly objevovat mnohem častěji. Stejně tak byste neměli zapomínat utírat prach na frekventovaných místech. Jeho výskyt může mít negativní dopad na vaše zdraví.

Nový čistič koupelny Bref Bathroom účinně odstraňuje zbytky vodního kamene, vody a mýdla a vaší vaně i sprše i dlaždičkám poskytne brilantní lesk.  Láhev je vyrobena ze 100% recyklovaného plastu. 

WC blok Bref Color AKTIV s novým složením se postará o čistotu toalety a přináší do ní až o 50% vyšší lesk, díky speciálním polymerům. Navíc účinná technologie Odor stop úspěšně bojuje s nepříjemným zápachem. Každým spláchnutím se uvolňuje svěžest a účinná ochrana proti vodnímu kameni. Cena WC blok Bref Color AKTIV od 44,90 Kč.

Bref Total Hygiene and Shine díky své síle zabezpečení vaší toaletě ochranu před vodním kamenem a dodá jí hygienickou čistotu. 

Rozhlédněte se kolem sebe a uvidíte, co všechno vám překáží a díky čemuž byste mohli mít více prostoru, zvláště pokud žijete v bytě. I vám se občas vedle postele hromadí věci, které jen tak házíte na jedno místo? Nebo jste úplně zbytečně položili do rohu pokoje sušák či nepotřebné krabice? Pryč s tím! Čím méně zbytečných věcí, tím lépe.
Vyčleňte si prosto například v komodě či komoře, kde budete ukládat větší, nepraktické nebo často nepoužívané věci a nezapomeňte, že i ostatní záležitosti jako je např. oblečení, kosmetika a elektronika, by měly mít své stabilní místo. To mimochodem učte i své děti. Když cokoli použijí, je třeba to vrátit na původní místo.

Pro uspořádání věcí platí základní pravidlo „shora dolů“. Vyčleňte si věci, které nepoužíváte nebo je potřebujete jen výjimečně, a uložte je na nejvyšší poličky ve skříni, šatníku a v komoře. Podle důležitosti a jejich využití v domácnosti postupujte až po nejnižší šuplík, respektive poličku. Stejně přizpůsobte uložení věcí i podle toho, kterým členům rodiny patří. Hračky patří logicky na zem nebo nejnižší poličky, aby je měly vaše děti na dosah a nepřišly k úrazu.