San Giovese mám pravidelně ve své vinotéce

0
205

San Giovesemi nikdy nesmí chybět v mé domácí vinotéce. Odrůdu tohoto dokonalého červeného vína jsem si naprosto zamilovala. Mezi mé dvě nejoblíbenější lahve vína patří především Gramatik Ekzarh a také Sangiovese Spancha. Obě tato vína jsou naprosto dokonale voňavá a chutná. Když bych měla z těchto vín vybrat svého největšího favorita, byl by jím rozhodně Gramatik. Toto víno, které zraje zhruba 4 až 6 měsíců v dokonalých francouzských dubových sudech má světle červenou barvu a také rubínové odlesky. Ovocná chuť křížal a také sušeného ovoce je u tohoto vína naprosto nepopsatelná. Miluji tyto čarovné kombinace, a nejen z tohoto důvodu často piji toto víno právě se svojí nejlepší kamarádkou, se kterou při lahvince Gramatika probereme v podstatě celý život. 

 San Giovese je dokonalou odrůdou

San Gioveseje zcela dokonalou odrůdou, která výborně doplňuje moji vinotéku. Popravdě totiž fandím spíše vínu bílému, ale u této odrůdy jsem udělala výjimku. Toto víno je naprosto jiné a zcela ojedinělé tím, že má překrásnou borůvkovou chuť a voní po rozinkách, které zbožňuji. Když toto víno navíc podáváte při správné teplotě, což je zhruba rozmezí 16 a 18 stupňů Celsia, projev celé degustace se ještě více umocní. Díky ručnímu selektivnímu sběru hroznů je toto víno tak čarovně omamné a má po celém světě řadu obdivovatelů, ke kterým se řadí i má maličkost. 

San Giovese s kamarádkou milujeme 

San Giovese miluji já i moje kamarádka Magda. Společně jsme u odrůdy tohoto vína probraly snad naprosto všechno. I přesto, že si Magda procházela těžkým obdobím, kdy jí čekal rozvod i nemilé majetkové vyrovnání, při víně jsem jí vždycky dokázala rozesmát a ona alespoň na nějakou chvíli zapomněla na starosti, které má. Před nedávnem jsem s Magdou zavedla takový velmi příjemný rituál a sice plánované večeře. Nakoupíme tedy v pátek po práci suroviny, uvaříme večeři a pak při lahvince a dobrém jídlu probíráme všechny naše trable. Je to velmi příjemné a uvolňující. Obě dvě z této tradice máme obrovskou radost a snažíme se jí striktně dodržovat.