Připravte si chutnou a levnou sváteční hostinu 

0
653

Během svátků se často u stolu shledávají celé rodiny, ať už se jedná o okruh nejbližších nebo vzdálené příbuzné a sousedy. Proto se hodí znát recepty na chutné sváteční pokrmy, ale i vědět, kam zajít pro potřebné ingredience za co nejvýhodnější ceny. Jaké jsou tedy tipy, jak připravit chutnou a zároveň levnou sváteční hostinu?

Řiďte se sepsaným nákupním seznamem

Jako první si vyhledejte a poznamenejte recepty, které vás zaujaly. Jednat se může o tradiční smažený řízek, o vánočního kapra, pečenou husu nebo o jakékoliv inovativnější recepty. Jakmile budete mít jasno v tom, co byste svým hostům rádi naservírovali, můžete se začít rozhlížet po akčních nabídkách.Těsně před koncem platnosti aktuálních letáků jsou obvykle k dostání již i akční letáky na příští týden, což vám dává více času na to, zjistit, jestli je v supermarketu k dostání například husa v akci, kterou jste se rozhodli podávat.

Jestli je husa v akci nebo cokoliv jiného, prozradí například Penny leták, Kaufland leták nebo Billa leták. Stačí si vybrat takovou společnost, která nabízí nejvýhodnější nabídky. Než se vydáte do obchodu, mějte sepsaný nákupní seznam, díky kterému je pravděpodobnější, že do nákupního košíku opravdu vložíte jen to, pro co jste si přišli, to, co potřebujete. V opačném případě, pokud byste nákupní seznam sepsaný neměli, hrozí, že toho nakoupíte daleko více, než ve skutečnosti potřebujete.

Zaúkolujte i své hosty

To, že se sváteční hostina pořádá u vás doma, nemusí nutně znamenat, že máte všechno na starosti vy. Poměrně oblíbené je v posledních letech rozdělení práce mezi všechny zúčastněné. Vy můžete připravit hlavní chod, zatímco tchyně přinese upečenou vánočku a kamarádi láhev kvalitního vína. Výhod to má hned několik, zaprvé pro vás hostina nebude tak nákladná, zadruhé si ušetříte spoustu času, který byste přípravou ztratili, a zatřetí si hosté budou připadat důležitější. Pro ještě levnější výslednou hostinu doporučujeme využít některý z letáků, ať už se jedná o Penny leták, Kaufland leták nebo třeba Globus leták. Důležité je však hledět nejen na co nejnižší cenu, ale také na dostatečnou kvalitu.

Nezapomeňte ani na vkusné servírování a dekorace

Aby byla sváteční atmosféra kouzelná po všech směrech, nevěnujete všechnu svoji pozornost pouze přípravě hostiny, ale zaměřte se i na další detaily. Těmi je servírování, volba dekorací nebo vánoční playlist, který bude hrát v pozadí. Vyhledávané je zboží v akci na Kaufinu, kde jsou na jednom místě k nahlédnutí akce jak na dekorace, tak na potraviny nebo třeba na elektroniku. Využít zboží v akci Kaufino je tak možné v podstatě kdykoliv, ať už se jedná o běžný týdenní nákup nebo nějakou slavnostnější příležitost. 

Otázkou je, jaké dekorace volit. Vhodné je vsadit na jednotný dekor, tak, aby se dekorace mezi sebou navzájem netloukly. Vedle určitě nešlápnete s vánočními světýlky, věnci, svíčkami, ale parádu udělají i ubrousky s motivem vloček, vánočního stromečku nebo třeba s motivem Santa Clause. A pokud více času máte v plánu trávit v obýváku než v kuchyni či jídelně, porozhlédněte se i po vánočně dekorovaných polštářcích nebo dekách.Sháíte kvalitní spotřebiče? Podívejte se na nabídku toho nejlepšího a vyberte si tu nejepší lednici přesně pro Vás.