L-tryptofan zatočí s depresemi!

0
1777

L-tryptofan je esenciální aminkokyselina, což znamená, že si jí naše tělo neumí samo vytvořit a je přijímaná pouze z potravy. Za přítomnosti pyridoxinu (vitaminu B6) se v krevním oběhu mění na neurohormon dobré nálady – serotonin. Proto se tento doplněk stravy užívá především ke snížení míry stresu, únavy a vyčerpání. L-tryptofan ocení také sportovci, protože právě pro ně je spánek důležitý. Při hlubokém spánku tělo nejlépe regeneruje a tak dochází k obnově a růstu svalů.

L-tryptofan pomůže při problémech se spánkem

L-tryptofan je látka, kterou lidské tělo získává ze stravy. Následně z něj vyrábí množství dalších látek, z nichž většina slouží operacím nervové soustavy. Mezi těmito látkami zaujímá jedno z důležitých postavení serotonin, který je přenašečem nervových signálů ovlivňujících psychickou stabilitu a pocit klidu. Serotonin navíc ovládá veškeré formy depresí, stresu, úzkostí a poruch spánku. Možných příčin jeho nedostatku je více, jedna z nejčastějších je například zhoršení trávení, v důsledku čehož nedokáže žaludek L-tryptofan správně metabolizovat.

L-tryptofan je vhodný zejména při poruše usínání  a při plytkém spánku. Také se hodí pro lidi, kteří trpí abstinenčními příznaky při odvykání kouření či alkoholu, protože je to přirozené antidepresivum a poskytuje psychické uvolnění. V neposlední řadě je vhodný pro lidi trpící nutkáním se přejídat. Je určen i osobám trpícím mírnými depresemi, úzkostmi, strachem, vnitřním neklidem a dalším závislostem, kteří potřebují do těla dodat právě serotonin. Ten ovlivňuje dobrou náladu a myšlení. Zvýšení serotoninu v mozku je primárním důvodem užívání L-tryptofanu.

Jak a kdy užívat L-tryptofan?

L-tryptofan je určený osobám s vnitřním neklidem a problémy s usínáním. Užívá se každý den, nejlépe na lačno večer a musí se dostatečně zapít tekutinou. Terapeutické dávky mohou ovšem být mnohem vyšší. Osoby léčené psychiatrem nebo neurologem by měly užívání předem konzultovat s lékařem. Účinky se dají očekávat po prvním týdnu užívání. L-tryptofan se užívá minimálně jeden měsíc. Není vhodný pro děti, těhotné a kojící ženy. Osoby nemocné cukrovkou nebo s poruchou činnosti ledvin by měly přípravek užívat jen pod dohledem lékaře. Přípravek není náhradou pestré stravy a zdravého životního stylu.

L-tryptofan můžete zakoupit v eshopu Energie života.