Kolo vhodné na trail

0
388

Díky posledním rokům a situacím, které nastaly a stále panují, se čím dál tím více lidé zajímají o cyklistiku. Zdravý životní styl a pohyb, jízda na čerstvém vzduchu jdou ruku v ruce s trendem cyklistiky. V dřívějších dobách se jezdilo jen po městě a okolí. V posledních letech rapidně narůstá zájem o adrenalinovou jízdu v terénu. Říká se ji trialová cyklistika. Víte, jaké je vhodné kolo pro tento typ jízdy? Mezi nejvíce vyhledávanými koly pro tento druh sportu, patří kola Cannondale.

Rozdíl mezi horským kolem a trailovým

Rozdílů je několik, ty nejdůležitější vyzdvihneme:

  • Geometrie rámu (U trailových kol je navržena tak, aby jezdec měl maximální volnost při jízdě, lépe se dalo pracovat s těžištěm, které je přemístěno do zadní části kola. Sed je více ve vzpřímené poloze, řídítka jsou výše posazena a pneumatiky jsou širší. Další jednoznačným prvkem trialových kol je odpružení. Pohybuje se v rozmezí 130-160 mm)
  • Velikost kola (Na větším kole budete mít větší pocit z rychlosti, ale vždy záleží na vaší výšce. Větší kola snáze odolávají štěrkovým cestám apod.)
  • Velikost pedálů (Můžete si vybrat ze dvou typů. Nášlapné pedály na zacvaknutí boty nebo platformové, kde budete mít volnost nohou)

Velikost kola

Velikost kola je důležitá. Záleží na tom, jak a kde si chcete kolo užít.

  • 27´´ palcová kola – obratnější kola, oceníte v zatáčkách. Kola jsou lehčí. Rychlejší jsou rozjezdy a s kolem se vejdete kamkoli. Ideální pro lidi s menším vzrůstem (cca 165 cm)
  • 29´´ palcová kola – pomalejší rozjezd, trochu horší na manévrování. Větší kola jsou rychlejší a přejedou přes jakoukoliv překážku. Na jízdu z kopce v nerovném terénu, ideální!

Materiály rámu kola

Velmi důležitá je i další vlastnost a to, z čeho je kolo vyrobeno. Ke každému druhu kola se hodí z jiného materiálu rám. Nejprodávanější kola Cannondale se nabízejí v karbonu a hliníku.

Rozlišujeme:

  • Karbon – Kola Cannondale Jekyll prodělala inovaci a díky rámu z karbonu vám poskytnou nezapomenutelné jízdní vlastnosti
  • Hliník – Ručně vyráběné hliníkové rámy Cannondale Trail, vás podrží, ať už se vydáte kamkoli. Ideální horské kolo na traily.

Pokud si nevíte rady s výběrem, vždy se obraťte na odborníka. Je důležité, aby vám kolo správně sedlo. Vyzkoušejte si ho, projeďte se na něm, a poté budete vědět více.