Jsou ženy lepší investorky než muži? A do čeho ženy nejčastěji investují?

0
529

Podle nejnovějších studií umějí ženy zacházet s financemi mnohem lépe než muži, ačkoliv si kolikrát ženy věří mnohem méně. Jejich potenciál stát se úspěšnými investorkami je velmi vysoký. Jsou tedy opravdu ženy lepšími investory než muži? Do čeho nejčastěji investují?

Ženy a investice

Není pochyb o tom, že ženy ve světě investic dělají v poslední době velké pokroky. Ve skutečnosti jsou ženy nyní jedním z nejrychleji rostoucích segmentů investičního světa.

Tento růst je způsoben řadou faktorů. Zaprvé, ženy žijí déle, a je proto pravděpodobnější, že budou potřebovat doplnit svůj důchodový příjem. Za druhé, více žen pracuje a vydělává mnohem více peněz než kdykoliv předtím. V důsledku toho mají více peněz na investování.

Zatřetí, ženy jsou obecně méně ochotné riskovat než muži. To znamená, že častěji investují do konzervativních investic, jako jsou dluhopisy a podílové fondy, které jim mohou zajistit stabilitu a klid.

Začtvrté, ženy jsou často disciplinovanější investoři než muži. Jsou méně náchylné k impulzivním rozhodnutím a častěji uvažují dlouhodobě a dopředu.

Dále ženy častěji vyhledávají odbornou pomoc, pokud jde o investování. To znamená, že častěji využívají služeb finančního poradce, který jim může pomoci učinit chytřejší investiční rozhodnutí. A nebo využívají průvodce pro investování peněz, které jim pomohou proniknout do světa investic ještě předtím, než učiní svou první investici..

Co to všechno znamená pro ženy jako investorky?

Jednoduše řečeno znamená to, že ženy mají v oblasti investování velký potenciál. Mají možnost v průběhu času zvyšovat svůj majetek a chránit jej před výkyvy na trhu.

Pokud jste investorka, můžete udělat několik věcí, které zvýší vaše šance na úspěch. Nejprve se ujistěte, že řádně diverzifikujete. To znamená investování do různých tříd aktiv, jako jsou akcie, dluhopisy a hotovost. To vám pomůže ochránit se před ztrátami v jedné konkrétní třídě aktiv.

Taktéž buďte trpělivá. Nesnažte se načasovat vývoj trhu. Místo toho investujte dlouhodobě. To vám umožní přečkat vzestupy a pády na trhu a nakonec z nich vyjít vítězně.

Dále zůstaňte disciplinovaná. Nedovolte, aby vaše investiční rozhodnutí ovlivnily emoce. Držte se svého investičního plánu a odolejte nutkání prodávat, i když trh klesá.

Pokud si nejste jistá, neváhejte a vyhledejte odbornou pomoc. Finanční poradce vám může pomoci vytvořit diverzifikované portfolio, které bude přizpůsobeno vašim individuálním potřebám a cílům.

Také ale nezapomeňte na daně. Můžete využít všech daňových úlev, které máte k dispozici. To vám pomůže ponechat si větší část výnosů z investic.

No a nakonec nezapomeňte, že investování je maraton, nikoliv sprint. Je to opravdu běh na dlouhou trať. Vybudování bohatství vyžaduje čas a píli. Buďte trpělivá a vytrvejte.

Tip: Pánové, je vaše spřízněná duše úspěšná ve světě podnikání a vy ji chcete být oporou? Podívejte se, jak můžete pomoct své partnerce posunout se v podnikání na vyšší level.

Do čeho ženy investují?

Pokud jde o investování, ženy mají jiné priority než muži. Ostatně to i v mnoha jiných oblastech života. Mají mnohem menší sklon k riziku, jak jsme již zmínili, a také dávají přednost investicím, které nabízejí stabilitu a poněkud předvídatelný výnos.

Zde jsou některé z nejoblíbenějších investičních možností pro ženy:

Spořicí účty a vkladové certifikáty

Tento typ investice nabízí bezpečné místo pro růst peněz s malým rizikem. Tyto účty obvykle nabízejí skromné úrokové sazby, ale jsou dobrou volbou pro ty, kteří nechtějí podstupovat žádné tržní riziko.

Dluhopisy

Další možností investice s nízkým rizikem jsou dluhopisy. Při nákupu dluhopisu půjčujete peníze státnímu subjektu nebo společnosti. Výměnou za to se zavazují, že vám budou vyplácet úrokové platby až do doby splatnosti dluhopisu. Dluhopisy jsou považovány za jednu z nejbezpečnějších investic, ale také obvykle nabízejí nižší výnosy než jiné možnosti investování.

Podílové fondy

Podílové fondy jsou typem investice, který vám umožňuje spojit své peníze s jinými investory a rozložit tak vaše riziko. S podílovým fondem můžete investovat do různých cenných papírů, což může nabídnout větší diverzifikaci a potenciál vyšších výnosů.

Individuální akcie

Tyto akcie nabízejí potenciál nejvyšších výnosů, ale jsou také spojeny s největším rizikem. Když investujete do akcií, kupujete si vlastnický podíl ve společnosti. Pokud se společnosti bude dařit, hodnota vašich akcií se zvýší. Pokud se však společnosti nedaří, vaše akcie mohou ztratit hodnotu.

ETF fondy

Burzovně obchodované fondy (ETF) jsou typem podílového fondu, který se obchoduje na burze cenných papírů. ETF nabízejí stejnou diverzifikaci jako podílové fondy, ale mohou být volatilnější. Na to, jak investovat do ETF fondů, už spousta žen přišlo. A díky jejich výhodám si ETF získaly v investičním světě, nejen žen, velkou oblibu.

Nemovitosti

Další oblíbenou investiční volbou žen jsou nemovitosti. Když investujete do nemovitostí, můžete získat příjem z pronájmu a potenciálně se vám časem může zvýšit hodnota nemovitosti. Mohou tak být praktičtější investicí než některé jiné možnosti.

Sběratelské předměty

Sběratelské předměty mohou být zábavnou a jedinečnou investicí. Sběratelské předměty mohou zahrnovat vše od umění přes mince až po sportovní památky. Hodnota sběratelských předmětů sice může kolísat, ale mohou být dobrým způsobem, jak zpestřit své investiční portfolio.

Komodity

Komodity jsou přírodní zdroje, které se používají k výrobě zboží a služeb. Když investujete do komodit, sázíte na budoucí cenu těchto zdrojů. Komodity mohou být volatilnější než jiné investice, ale mohou také nabízet potenciál vyšších výnosů.

Zajišťovací fondy

Zajišťovací fondy jsou typem investice, která je dostupná pouze akreditovaným investorům. Hedgeové fondy jsou spravovány profesionálními peněžními manažery a často používají složité investiční strategie. Hedgeové fondy mohou být rizikovější než jiné investice, ale mohou také nabízet potenciál vyšších výnosů.

Životní pojištění

Životní pojištění se obvykle nepovažuje za investici, ale může být způsobem, jak zvýšit objem vašich peněz. Při nákupu životního pojištění platíte pojistné pojišťovně. Pokud zemřete v době platnosti pojistné smlouvy, pojistné plnění pro případ smrti bude vyplaceno vašim oprávněným osobám. Životní pojištění může být dobrým způsobem, jak zajistit vaše blízké po vaší smrti.

Proč je investování tak populární?

Najdeme spoustu důvodu, proč je investování tak oblíbené. Nabízí totiž možnost významného finančního zisku. Při správném postupu vám může investování zajistit pohodlný důchod, pomoci vám spořit na důležité životní cíle nebo vám jednoduše poskytnout peníze navíc na útratu.

Dalším důvodem, proč je investování oblíbené, je to, že vám dává příležitost k růstu vašich peněz, aniž byste o ně museli aktivně pracovat. To především láká lidi, kteří chtějí budovat své bohatství, aniž by obětovali svůj současný životní styl.

V neposlední řadě je investování skvělým způsobem, jak diverzifikovat své příjmy a chránit se před hospodářskými poklesy. Pomocí investování do různých aktiv můžete minimalizovat své riziko a maximalizovat své šance na to, že z toho finančně vyjdete.

No a jako bonus, člověk má opravdu nespočet možností, do čeho chce investovat. Rozhodnout se může na základě svých zkušeností, vývoje trhu a nebo osobních preferencí. Víte, kam se nejvíc vyplatí investovat svoje peníze?

Proč zažívají ETF fondy takový vzrůst?

Burzovně obchodované fondy existují již více než tři desetiletí, ale skutečnou popularitu si získaly až v posledních několika letech. Ve skutečnosti jsou nyní nejrychleji rostoucím typem investic na světě.

Proč jsou ETF tak populární? Důvodů je několik. ETF nabízejí investorům jednoduchý a pohodlný způsob investování do široké škály aktiv. Můžete například najít ETF, které sledují akcie, dluhopisy, komodity, a dokonce i měny.

Také ETF bývají velmi levné. Protože se s nimi obchoduje na burze, nemají tak vysoké poplatky jako tradiční podílové fondy. Dále jsou ETF daňově velmi efektivní. Protože nejsou aktivně spravovány, negenerují takovou míru kapitálových zisků jako podílové fondy.

Nakonec ETF nabízejí vysokou úroveň transparentnosti. Protože jsou povinny denně zveřejňovat své podíly, investoři přesně vědí, co kupují. Zkrátka ETF fondy mají investorům co nabídnout, a proto jejich obliba každým dnem roste. Pokud si nejste jistí, jak investovat do ETF fondů, obraťte se na vašeho finančního poradce.

Daniela Vaková, obsahový a SEO specialista