Držte nepořádek v autě na uzdě – autokoberce vám pomohou, ale jedině ty správné

0
1028

Kdo z nás by nechtěl mít ve svém voze stále uklizeno? Ať se jedná o jakýkoliv vůz, v jakékoli cenové relaci, chceme jej mít uklizený. Drobečky vysajeme, prach z palubní desky utřeme, ale co taková podlaha? Nezapomínáte na ní? Ta by se měla udržovat v čistotě, protože jde také o naši bezpečnost. Stačí mít na kobercích písek či bláto a noha vám sjede mimo pedál, a to jistě nikdo z nás nechce. Aby tomu tak nebylo a auto se nám lépe a jednoduše udržovalo v čistotě, je dobré si pořídit gumové autokoberce

Netrapte se blátem či sněhem

Určitě to znáte také. Ať už je léto, jaro, podzim či zima, každé období je něčím specifické, ale všechny mají jedno společné, a to je mokro. Ať už je to bláto či sníh se solí, při chůzi se ho jednoduše nevyhneme, a následně je nanosíme na podlahu auta. Je tedy jasné, že ať už máme jakékoli autokoberce, blátu se vyhnout nemůžete, ale jde o to, že s gumovými koberci v autě můžete čistotu udržet mnohem jednodušším způsobem.  Nyní se nemusíte trápit špinavou obuví, odupávat a čistit ji před vstupem do vozu. V případě, že jsou koberce znečištěné, jednoduše je vytáhněte a vyklepejte a opláchněte pod proudem vody. Nechte uschnout či je utřete a dejte zpět do auta. 

Jak autokoberce vybrat

Před koupí koberců je vhodné se zajímat nejen o velikost, ale také o jejich složení. Doporučujeme zvolit kvalitního prodejce autodoplňků, který má na svém e-shopu možnost filtrování a přiřazení produktů k modelům auta. Tak budete mít jistotu, že nekoupíte malé, nebo příliš velké koberce, které nezajistí takové vlastnosti, které od koberců očekáváte. Při výběru se také jistě zajímejte o materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Vyhýbejte se takovým, které mají ve složení PVC. Takové vám budou po podlaze klouzat a časem se začnou lámat.