Dovolená na Vysočině? Užijte si klid!

0
248

Čím dál více lidí tráví své dovolené v Česku. Nejde jen o finanční hledisko, ale také o to, že nemusíte trávit den v autobuse, na letišti nebo za volantem. Do cílové destinace dorazíte cobydup. Obzvlášť když si za svůj cíl vyberete Vysočinu, která leží uprostřed republiky.

Věděli jste, že Vysočina je krajem, který má na svém území nejvíce památek UNESCO v ČR? Jsou to rovnou tři památky. Velmi často sem ovšem dovolenkáři míří také za přírodou. Letní pobyty na Vysočině vám dobijí baterky.

Překrásná příroda Žďárských vrchů

Tím nejkrásnějším přírodním koutem, kterým se Vysočina může pochlubit, jsou určitě Žďárské vrchy. Nečekejte hory, ale pěkné kopečky. Podobně jako v Himalájích jsou osmitisícovky, zde mají osmistovky. Na vrcholu každé z nich najdete QR kód, můžete se zapsat do online návštěvní knihy. Na velké spoustě z nich se navíc nachází skalní útvar, na který se dá vylézt, abyste si užili výhled.

Jestli vás zajímají primárně zdejší vrcholky a skály, vynikajícím výchozím bodem bude ubytování ve Sněžném, na Fryšavě pod Žákovou horou, v Novém Městě na Moravě a okolí.

Na traily do lesa i cyklostezky na brusle

Ve Žďárských vrších to žije. Celoročně jsou tu pořádány různé běžecké závody, pochody, v zimě závody na běžkách. Rozhodně doporučujeme návštěvu perfektních lesních trailů v Novém Městě na Moravě. Horská kola se dají půjčit i na místě.

Jiný den si můžete udělat výlet třeba do Sázavy kousek za Žďárem nad Sázavou, odkud vede desetikilometrová cyklostezka do Přibyslavi. Vedená je po bývalé železniční trati a je opravdu moc krásná.

Ať už vás zláká dovolená Nové Město na Moravě, raději byste zakotvili ve Žďáru nad Sázavou s památkou UNESCO Zelenou horou nebo se ubytujete v některém z útulných penzionů ve vesničce přímo ve Žďárských vrších, do lesů a přírody to budete mít kousek. Přijeďte si sem dobít baterky. Na rozdíl od Krkonoš, Jeseníků nebo Beskyd se zde nebudete tlačit s přemírou turistů.

Tip na závěr: Vyberte si svoje ubytování na Hotel.cz.