Alkohol a sport

0
49676

Není snad ani třeba zmiňovat, že alkohol je pro každého z nás škodlivý, protože naše tělo ohrožuje a působí jako jed. Trpí vnitřní orgány a také má depresivní účinky. Každá a tedy i mírná konzumace alkoholu není tělu prospěšná. Konzumace alkoholu se nedoporučuje ani při sportu. Pokud bychom psali seznam toho, čeho se musíme vyvarovat při hubnutí, alkohol by zabíral přední příčky.

Přibývání na váze

Řada sportovců, ale i běžných lidí si myslí, že alkohol snižuje tělesnou váhu. Pravda je však úplně jiná. Alkohol obsahuje tzv. prázdné kalorie, které tělo neumí využít a proto se ukládají jako podkožní tuk. Tímto faktem trpí nejvíce ženské pohlaví, protože pravidelná konzumace alkoholu u žen zvyšuje v těle testosteron a ženy přibírají v obzvláště choulostivých oblastech jako jsou břicho a boky.

Zdraví škodlivý nepřítel

Každý sportovec se snaží podat co nejlepší výkony. Pro podávání co nejlepších výkonů musí být sportovci v co nejlepší kondici. Konzumace alkoholu a kouření je zdraví škodlivé a je vysoká pravděpodobnost, že lidé, kteří konzumují alkohol a kouří mají vyšší náběh a jsou náchylní na běžné nemoci než ti, kteří pravidelně sportují, žijí zdravě – nekouří a nepijí alkohol. Pro viditelně dobré výsledky při sportování se konzumace alkoholu nedoporučuje.

Zdravý cholesterol

Je sice pravda, že občasné pití malého množství alkoholu např. červeného vína je zdraví prospěšné. Opravdová pravda je však taková, že i červené víno je přece jen víno a obsahuje určité procento alkoholu. V lidské krvi se nachází tzv. HDL cholesterol, který organismu neškodí, ale právě naopak. Mírné pití alkoholu má pozitivní vliv na tento druh cholesterolu, proto je konzumace alkoholu v malém množství povolena.

Na alkohol se z jednoho malého hlediska sice dá dívat jako na lék, ale v žádném případě konzumaci alkoholu neberte jako samozřejmost, protože způsobuje těžkou závislost, či předávkování. Podobně se nedoporučuje při dietě. Kombinace alkoholu a jídla způsobuje přesný opak a to rapidně přibírání na váze. Pokud si nevíte rady, jak se správně stravovat, či sportovat, můžete se obrátit na naši podporu.