Nepříjemné pocení: Sáhněte po přírodních deodorantech.

0
137

Lidskému tělu je pocení přirozené. Zajišťuje totiž velmi důležitou termoregulaci organismu. Nadměrným pocením tělo reaguje například na zvýšené stresové situace, nadměrnou fyzickou aktivitu nebo vyšší teplotu. Tělo se snaží zchladit. Samotný pot může být lidem nepříjemný, mohou se vytvářet mapy na oblečení a také člověk může začít nepříjemně zapáchat. A nikomu tohle není příjemné. Jak na to vyzrát?

Pot nesmrdí

Je důležité vědět, že pocení je přirozený jev a jako takový nezapáchá. Když však na těle ulpívá, mísí se s různými látkami, bakteriemi a ty mají vliv na výsledný zápach, který bývá pro mnoho lidí nepříjemný. Na to pomáhá nejen pravidelná hygiena, ale především deodoranty, které eliminují pocení, brání zápachu. Deodoranty v sobě mají chemikálie a různé látky, včetně známého hliníku. Vydat se můžete také přírodní cestou. Objevte kouzlo přírodních deodorantů.

Antiperspirant versus deodorant

Důležité je na začátku si ujasnit, jak funguje antiperspirant a jak deodorant. I když to totiž lidé často zaměňují, každý z produktů má jiný účel a jinak funguje.

Antiperspirant – omezuje pocení těla, což je žádoucí, ale pro tělo ne přirozené.

Deodorant – omezuje zápach, který vzniká hromaděním mikroorganismů na kůži.

Deodorant tak přirozenému pocení nebrání a tělo tedy může produkovat pot. Chcete-li sáhnout po přírodní variantě, pak sáhnete povětšinou po přírodním krémovém deodorantu. Přírodní produkty pocení v lidském těle neomezují.

Nadměrné pocení a jeho spouštěče

Chcete-li zamezit nadměrnému pocení, je potřeba zaměřit se na to, co ho způsobuje. Kromě klasických příčin (fyzická aktivita, vyšší teploty, stres) se může přidat například konzumace kořeněných jídel, alkoholu či kávy. Nadměrné pocení může mít však také svůj původ ve zvýšené aktivitě ekrinních potních žláz, hyperhidróza. Ta se může objevit během těhotenství, menopauzy, při obezitě, úzkostech, cukrovce a podobně.

Přírodní deodoranty

Velmi dobrou variantou je sáhnout po tuhém přírodním deodorantu, který brání přemnožení bakterií. Ty jsou hlavními viníky při tvorbě zápachu. Vyrábí se z čistě přírodních látek, které neobsahují syntetické látky, tolik známý hliník nebo další látky, které tělo mohou podráždit. Jsou ideální pro všechny typy pokožky, zejména pro ty citlivé. Umí zklidnit pokožku, nedráždí ji po holení a podobně.

S láskou k planetě

Jednou ze společností, které se zaměřují na přírodní produkty a které mají v nabídce mimo jiné také přírodní deodoranty. We Love The Planet nabízí například krémový deodorant, který je složen ze 100% přírodních látek, disponuje nezbytným certifikátem jako organický. Neobsahují žádné syntetické látky. Je to krok správným směrem nejen pro vaše tělo a zdraví, ale také pro vaší planetu. V nabídce najdete přírodní deodoranty pro muže i pro ženy.