5 výhod kanny: Dávkování a bezpečnost

0
683

Setkali jste se s kannou? Kanna je přírodní prášek, který zlepšuje náladu a snižuje stres a napětí. Vyrábí se z keře, který se vyskytuje pouze v Africe a který se po staletí používá jako modulátor nálady. Zajímá vás více zajímavých informací o této rostlině? Pokračujte ve čtení! 

Co je kanna? 

Kanna se získává z kořene rostliny kanna a obsahuje několik alkaloidů, které ovlivňují chemii mozku, včetně mitragyninu a 7-hydroxymitragyninu; tyto látky jsou podobné těm, které se nacházejí v kratomu (Mitragyna speciosa), tropickém stálezeleném stromu pocházejícím z jihovýchodní Asie, jehož listy se tradičně užívaly. Kromě analgetických vlastností je kanna domorodými národy používána jako lék proti úzkosti a výzkumy naznačují, že může také pomáhat podporovat zdravou hladinu krevního tlaku.

Zdravotní přínosy kanny

Zatímco Sceletium tortuosum (kanna) má mnoho údajných zdravotních přínosů, existuje o něm omezený vědecký výzkum.

Níže jsou uvedeny hlavní přínosy kanny a jejich aktivních látek pro zdraví podložené výzkumem.

1. Může snížit úzkost a stres

Kanna je považována za účinnou bylinu proti úzkosti a stresu. Úzkostné poruchy se mohou projevovat jako sociální úzkost nebo plachost. Pokud se mírná úzkost neřeší, může vést ke škodlivým strategiím zvládání nebo závažnějším duševním stavům, jako je deprese. 

2. Může zlepšit kognitivní funkce

Studie ukazují, že kanna prospívá kognitivním funkcím a celkovému zdraví mozku. Mozek je řídícím centrem pro nervový systém a umožňuje myšlenky, paměť, pohyb a emoce. Udržování zdraví mozku je nejvyšším cílem při sledování zdraví a dlouhověkosti.

3. Může mít antidepresivní účinky

Výzkum ukazuje, že kanna může být účinnou bylinou proti depresi. Deprese je běžná duševní porucha, odhaduje se, že jí trpí 5 % dospělých. Je charakterizován trvalým smutkem a nedostatkem zájmu nebo potěšení z dříve odměňujících nebo příjemných činností. Může také narušit spánek a chuť k jídlu. 

4. Může pomoci zmírnit bolest

Mezi výhody kanny patří také její vlastnosti zmírňující bolest. Kanna byla tradičně používána jako lék proti bolesti domorodými kmeny Khoi a San z Jižní Afriky. Rostlina se přímo žvýkala nebo kouřila, aby pomohla zmírnit bolest. Studie na zvířatech prokázala, že alkaloidní mesembrin rostliny kanna má analgetické vlastnosti (zmírňující bolest), aniž by narušoval rovnováhu nebo koordinaci. 

5. Antioxidační a protizánětlivé vlastnosti:

Kanna prospívá tělu svými antioxidačními a protizánětlivými vlastnostmi. Studie in vitro ukázala, že prášek z kanny je cytoprotektivní (poskytuje buněčnou ochranu před škodlivými účinky), má antioxidační a protizánětlivé účinky a je bohatý na polyfenoly. Další studie in vitro zjistila, že prášek z kanny může být prospěšný pro systémový zánět nízkého stupně díky svým cytoprotektivním a mírným protizánětlivým účinkům. 

Kde koupit kannu? 

Zaujal vás tento článek o kanně? Vyzkoušejte ji a nechte se překvapit jejími úžasnými účinky! Kannu si můžete zakoupit u ověřeného prodejce Kratoless.com. Na Kratolessu najdete kannu ve dvou formách, a to kanna prášek a kanna kapsle